Angelas

 Servetėlės – neatskiriama vaišių stalo dekoravimo dalis. Serviravimui gali būti naudojamos tiek lininės, tiek medvilninės, tiek popierinės ar audinio pakaitalo servetėlės. Jos stalui gali suteikti arba elegancijos ir oficialumo, arba spalvingumo ir žaismingumo – priklausomai nuo to, kokias servetėles pasirinksite ir su kokiais stalo akcentais derinsite. Sėkmės improvizuojant!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gu8eKWDAv7c&feature=related[/youtube]
ANGELAS
Išskleiskit servetėlę ir sulankstykit armoniką nuo vieno iki kito kampo.
Prilaikydami servetėlę per centrą, pakelkit galiukus ir šiek tiek pasukit, pataisykit klostes, užfiksuokit vertikaliai su stalo įrankiu wow2

Rožė

ROŽĖ

1.
Pasidėkit prieš save servetėlę taip, kad atviri kraščiukai būtu iš dešinės ir apačioj, o sulenkimas iš viršaus.
2.
Atkirpkit ploną juostikę iš kairės pusės, juostelės nenumeskit, prireiks.
3.
Atverskit servetėlę, kaip foto
4.
Dabar sulankstykit servetėlę, kaip armoniką
5.
Suraskit viduriuką
6.
Perdėkit nukirptą juostelę per vidurį
7.
Suriškit juostele servetėlę
8.
Atskirkit pirmą servetėlės sluoksnį į viršų, po to sekantį ir t.t.
9.
10.
11.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0sMr8h6ygs8[/youtube]

Popierius lankstymui

Daugelis pradedančiųjų paklaustų – koks popierius geriausias origami lankstymui?

Vieno atsakymo nėra. Viskas priklauso nuo asmeninio pasirinkimo, lankstinio tipo, sudėtingumo ar efekto, kurio norima pasiekti. Tačiau mes bandysime aprašyti pagrindinį naudojamą popierių origamiui. Taip pat labiau pasakosime apie popierių, kurį paprasčiau įsigyti Lietuvoje, t.y. tą, kuris daug lengviau gaunamas mūsų šalyje, arba tą, kurį galima pasigaminti pačiam (patobulinti esamą).

Continue reading »

Origami terminai

 Origami terminai

Popierių galima lenkti dviem būdais: į save ir nuo savęs. Popieriaus lenkimas į savę vadinamas „Valley fold“, o nuo savęs „Mountain fold“. Tačiau apvertus „Valley Fold“ gauname „Mountain fold“

Nors šiaip popierių galima lenkti trim būdais: į save (Valley fold), nuo savęs („Mountain fold“) ir atlenkti („Unfold“). Jeigu mes perlenksime popierių per puse, ir atlenksime, toje vietoje liks žymė („Crease“) – taip pat galime vadinti „lenkimo būdas“, be kurio neapseinama lankstant bet kokį nors kiek sudėtingesnį lankstinį.
Tačiau Origamio lankstymas nėra tik padėto ant stalo popieriaus lankimas tai į save, tai nuo savęs. Kartais prireikia vienu metu lenkti vienu metu per 5 ar daugiau linijų (gali būti net ir 10 ar 20) įvairiais lenkimais.

Dar prieš pradedant lankstyti jau žinomas rezultatas, t.y. iš anksto nusprendžiama kaip atrodys išlankstytas lankstinys ir pagal tai iš Continue reading »